מסלול זה הוא מסלול מקצועי המיועד לתלמידים בעלי כשרון, מוטיבציה ויכולת התמדה. התוכנית מיועדת לתלמידים המעוניינים להעמיק את התנסותם בתחום. במסלול שיעורים מעשיים בסגנונות מחול שונים, שיעורי קומפוזיציה, חשיפה והתנסות ברפרטואר להקות נבחרות והשתתפות בתכנית העשרה מורחבת.

 

מסלול עתודה:  למסלול זה אין צורך בניסיון או בידע קודם.

אנו מאמינים שבכל תלמיד חבוי פוטנציאל עצום, שעם הכלים הנכונים, חשיפה לעולם המחול, מוטיבציה והתמדה יוכלו התלמידים להשתלב בהמשך בלהקות המחול המקצועיות של בית הספר.             

עתודה צעירה – כיתות ד- ה – תכנית הלימודים: שלושה שיעורים שבועיים בבלט קלאסי וטכניקה מעולם הג'אז ומחול המודרני.

עתודה בוגרת – כיתות ה-ז – קבוצת כלנית – תכנית הלימודים: שלושה שיעורים שבועיים בבלט קלאסי וטכניקה מעולם הג'אז ומחול המודרני.

 

מסלול להקות:  למסלול זה תנאי קבלה!

ניסיון קודם בבלט קלאסי ומחול מכל סוג שהוא (ג'אז, מודרני, היפ הופ) ורמה טכנית המתאימה לקבוצה.

להקה צעירה – כיתות ז-ט – קבוצת קליפסו - תכנית הלימודים: חמישה שיעורים שבועיים בבלט קלאסי וטכניקה מעולם הג'אז והמחול המודרני.

להקה בוגרת – כיתות י-יב – קבוצת קאריס – תכנית הלימודים: שישה שיעורים שבועיים בבלט קלאסי וטכניקה מעולם הג'אז והמחול המודרני, לרבות מחול מודרני בשיטת גראהם.

בלט קלאסי ללהקות:

טכניקת הבלט הקלאסי מהווה את הבסיס לכל טכניקות המחול השונות. באמצעות שיעורי הבלט מגיעים התלמידים לשליטה ודיוק בתנועות הגוף. השיעורים מקנים כלים גופניים חשובים להתפתחות הרקדנים ושמים דגש על עבודה מדוייקת, יסודית ונכונה של הגוף תוך פיתוח ושיכלול קואורדינציה, זיכרון תנועתי ושמיעה מוזיקלית. שיעורי הבלט מהווים את הבסיס למסלול הלהקות בסטודיו והם חלק אינטגרלי ממנו.

מחול מודרני ללהקות:

טכניקה המבוססת ברובה על עבודת רצפה ( סווינגים, גלגולים, שימוש רב בספירלות בגו ובאברי הגוף ) המאפשרת טווחי תנועה חדשים. עבודה עם משקל אברי הגוף המספקים מנוף ותנופה לתנועה תוך התמקדות במשקל הידיים והגו. יש דגש על תנועה בחלל, פיתוח קואורדינציה ומוזיקלית, תוך כדי חיזוק והגמשת הגוף.

קומפוזיציה ללהקות:

קומפוזיציה היא סידור וארגון של מרכיבי היצירה בחלל, בסדר מסוים או על פני מצע, כדי ליצור חוויה מועדפת בידי האמן. אנו לומדים איך לנצל את המרחב בצורה נכונה ביצירה. החל מהקומבינציות בסטודיו ועד לריקוד שיעלה למופע על במה.

תכנית העשרה מורחבת ללהקות:

לכל להקה תכנית העשרה משלה הנבנית בהתאם לגיל, רמה, ניסיון והכשרה. הרעיון העומד מאחורי התכנית הוא בעיקר חשיפת התלמידים למורים ולהקות מקצועיות, לחומר תנועתי ורפרטואר ברמה גבוהה, לצפייה בהופעות מחול של להקות בכירות מהארץ ומחו"ל, למפגשים עם יוצרים, לסדנאות מחול מקצועיות שמגיעות אלינו לסטודיו או יציאה לסדנאות חוץ והיכרות מעמיקה עם עולם המחול הארצי והבינלאומי.

מתוך התכנית :

יציאה למופעי מחול במרכז "סוזן דלל" וצפייה במופעי מחול ברחבי הארץ ביניהם של להקות המחול: בת שבע, הקיבוצית, קמע, הבלט הישראלי, פרסקו ועוד...

סדנאות אמן עם יוצרים ורקדנים ישראלים ביניהם רקדנים מלהקות המחול הבכירות בארץ

אירוח בבית פרסקו בתחנה המרכזית בתל אביב

יציאה לפסטיבלי מחול הכוללים לינה ואירוח של מספר ימים בהאנגר אדמה במצפה רמון, בכפר האקולוגי של להקת "ורטיגו" בקיבוץ נתיב הל"ה, בקיבוץ גבעת חביבה, בכפר הנוער בן שמן ועוד...

סדנאות בנושא תזונה ופציעות ספורט לרקדנים

השתתפות בהופעות ובתחרויות מחול ברחבי העיר וברחבי הארץ