הם רוצים להיות שמחים, מאושרים, מצליחנים ולהמשיך לשיר: השבוע ייערך גמר תחרות השירה של נוער רחובות, יוזמת עיריית רחובות ורשת חוויות


ב-22.2.18 ייערך במרכז חוויות קריית משה ערב הגמר לתחרות שירה העירונית, יוזמת זהר בלום, סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך ויניב מרקוביץ', המשנה לראש העיר ויו"ר דירקטוריון רשת חוויות.

התחרות בהובלת העיריה ורשת חוויות, מוקדשת לזכרו של  סמי בולג ז"ל, שכיהן כנשיא קרן היסוד בשוויץ והלך לעולמו אשתדק. בולג היה איש רב פעלים, שתרם בנדיבות רבה שעות של חשיבה ומשאבים לבניית שני מרכזים קהילתיים בעיר רחובות, חוויות שוויץ המדע וחוויות שוויץ רחובות החדשה. את הפרויקט ריכזו מירב אהרון, מנהלת מרכז רחובות החדשה וגולן ביטון, מנהל תחום הנוער ברשת.

בלום: "מדובר בתחרות ערכית, שנועדה לקדם את הנוער ולייצר עבורו במה לביטוי עצמי של כישרון אישי, תוך הנצחת והנחלת הערכים שהיו כל כך חשובים לסמי בולג. אני גאה להעביר את המורשת שלו לדור הצעיר ונמשיך לפעול בשיתוף פעולה לחיזוק הרצף החינוכי בעיר. אני מודה לשותפים לעשייה ומאחל בהצלחה לכל המועמדים, בתקווה שסייענו להם להגשים חלומות"

מרקוביץ': "הרשת מובילה פעילות איכותית לנוער במסגרת החינוך הבלתי פורמאלי ושיתוף הפעולה הוכיח את עצמו כבעל חשיבות לצמיחה והעשרה לבני ובנות הנוער. ביקשנו לתת לנוער את הבמה להשמיע את קולו, וקיבלנו מגוון מרגש של קולות ושאיפות אישיות שעוד ימומשו יום אחד. אני מודה לצוות ההפקה והביצוע ולמשתתפים בתחרות, שהיו אמיצים ונחושים לעשות את הצעד הזה לקדמת הבמה".

במסגרת התחרות תלמידים תושבי העיר מחטיבות הביניים והתיכונים (כיתות ט'-יב'), נקראו להשמיע את קולם, לקבל במה ופריצת דרך לביטוי כישרונם האישי. עשרות תלמידים הגיעו לאודישנים שנערכו בחודש דצמבר 2017, ומתוכם עלו לגמר נבחרת של 9 מתמודדים.
ביום חמישי כאמור, יעלו על הבמה חברי הנבחרת ויופיעו בליווי נגנים מול קהל רחב של חברים, משפחה ותושבי העיר. חברי הנבחרת עברו סידרה של חזרות, אימונים והקלטות, בליווי המקצועי של המפיק, אופיר שמעוני, המנהל המוסיקאלי ובבימויו של תמיר קמחי.

נבחרת המועמדים והשאיפות שלהם מהתחרות

1. לילך ייך – 17.5, כיתה יב', שרה מאז שזוכרת את עצמה, מכיתה ג' הופיעה על בימות ביה"ס והובילה את לקהת הבנות "מלודיס" במשך שנתיים. שאיפות לעתיד: "להצליח, ללמוד ב"רימון" או לעשות משהו שיעזור לחברה".

2. שובל סאסי – 14.5, כיתה ט', מאז ומתמיד אוהבת לשיר, החלום הוא "להיות זמרת ולהצליח בתחום הזה".

3. שוהם קרני- 14.7, כיתה ט', אוהב לשיר ולשחק כדורגל. לגבי העתיד- עוד לא יודע.

4. אורין איטח – 15.5, כיתה י'. אוהבת לנגן בגיטרה, תיאטרון, לשיר ולכתוב. השאיפה לעתיד: "לעשות את מה שאני אוהבת".

5. כנרת גובאו – 16, כיתה י', כל חייה שמעה mtv וכך נוצרה האהבה לשירה, אוהבת גם לבלות עם חברות ושואפת להיות "אשת עסקים מוצלחת ובין היתר להמשיך לשיר".

6. עדי נח – 16.5, כיתה יא'. כל בני ביתה היו שרים בצעירותה וכך גם היא, אוהבת משחק ושירה, השאיפה לעתיד: ל"היות שמחה ולהצליח בדברים שאני עושה".

7. דולב חן – 15.5, כיתה י', אוהב לשיר ולעסוק בספורט. שאיפות לעתיד: "להיות זמר".

8. נועה שמריהו – 14, כיתה ט', אוהבת לשיר, לרקוד, לנגן בתופים ולשחק. שאיפות לעתיד: "להאמין בעצמי ולקבל כלים מהתחרות איך להשתפר בשירה ולהיות טובה יותר".

9. שירה כהן – 14.5, כיתה ט', השירה תמיד היתה שם וליוותה אותה תמיד בכל דבר שעשתה. אוהבת לבלות עם חברות, לטייל וכמובן לשיר. השאיפה לעתיד "לעסוק במוסיקה ולהתפרנס מזה, והכי חשוב להיות שמחה".

הזוכה במקום הראשון יזכה בהפקת, הלחנת והקלטת שיר מקורי. המקום השני יזכה אייפד והמקום השלישי ברחפן.