יו"ר רשת חוויות, אמיתי כהן: "החזרה לפעילות המעונות התבצעה בהתאמה למתווה משרד העבודה ומשרד הבריאות, על מנת לשמור על בריאות הילדים והצוות בתקופה זו. בימים אלו אנו נערכים גם לפתיחת הספרייה המרכזית וצהרוני גני הילדים"


רשת חוויות פתחה היום (10.5) את מעונות רשת "צעדים", תחת מתווה ההפעלה שנקבע על ידי הממשלה ומשרד הבריאות. יו"ר הרשת, אמיתי כהן, ציין כי: "החזרה לפעילות המעונות התבצעה בהתאמה למתווה של משרד העבודה ומשרד הבריאות, על מנת לשמור על בריאות הילדים והצוות בתקופה זו. בימים אלו אנו נערכים גם לפתיחת הספרייה המרכזית וצהרוני גני הילדים, ומקווים כי בהמשך ניתן יהיה להשיב שירותים נוספים לפעילות, בהתאם להחלטות הממשלה". 

החזרה לפעילות מעונות "צעדים" החלה כאמור, כאשר הפעילות תתקיים בקבוצות קבועות של עד 17 ילדים בכל כיתה, בימים א' – ה', בין השעות 07:00-16:00 ובימי ו' בין השעות 07:00-13:00.

מנכ"ל הרשת, אלרואי אסרף, הדגיש כי הרשת נערכה לפתיחת המעונות על פי ההנחיות הנדרשות ובכל זה שמירה על כללי ההיגיינה וקיום הפעילות בקבוצות קטנות, והודה לצוותים שעמלו על הכנת הכיתות. "צוות המעון פועל בהתאם למתווה להפעלת מעונות יום ויקפיד על כל הנהלים וביניהם, רחיצת ידים תכופה ויסודית במהלך היום, חיטוי המעון בסוף יום ובמהלך היום אוורור הכיתות, מדידת חום לילדים על ידי ההורים מידי בוקר, ועוד", אמר אסרף והוסיף כי, "ההורים אינם מורשים להיכנס לשטח המעון וזאת על מנת למנוע הידבקות, צוות המעון מקבל את הילדים בשער המעון, תוך שמירת מרחק של 2 מטר. אנו מאחלים חזרה בטוחה ונעימה לשגרה החדשה, ומודים לכולם על שיתוף הפעולה וההקפדה על ההנחיות".

 

אוסנת לוי, מנהלת מעונות היום, ציינה כי: "החזרה לוותה בהתרגשות וציפייה לפגוש את החברים, והמסגרת המוכרת. יחד עם זאת לצד ההתרגשות עלולים לעלות חששות וקשיי פרידה  להורים ולילדים, לאחר תקופה ארוכה וממושכת של שהות משותפת בבית. על כן פרסמנו המלצות להורים, ביניהן, לסייע לילדים לחזור לסדר יום של שגרה קבועה, לבצע תהליך פרידה מהילדים בטרם עזיבת המעון בבוקר ולשוחח עם הילדים והצוותים על חוויות מסדר היום והפעילות במעון". 

 

בתוך כך, כאמור בהודעת עיריית רחובות, הרשת נערכת לפתיחת הספרייה המרכזית וצהרוני הגנים, בכפוף לאישור משרד החינוך.  כזכור,  משרדי החינוך, האוצר, החינוך והשלטון המקומי הגיעו רק ביום שישי, מספר שעות לפני שבת להסכמה על מתווה לפתיחת הצהרונים. כעת על הרשויות בכל רחבי הארץ להמתין לפרסום ״קול קורא״ מטעם משרד החינוך לקיום צהרונים ברשויות, אשר לאחריו תישלח תוכנית הפתיחה בעיר לאישור משרד החינוך. רק לאחר קבלת האישור, ניתן יהיה לפתוח את הצהרונים בעיר.  בינתיים ועד לקבלת האישור ממשרד החינוך, תחל היערכות מקיפה לביצוע  ההתאמות הנדרשות לקיום הפעילות בהתאם להנחיות, לרבות גיוס כוח אדם, ספקי הארוחות ועוד.