רשת חוויות ממשיכה בשגרת הקורונה, לצד פעילויות שוטפות, והיא רואה עצמה כמחויבת בראש ובראשונה לריענון נהלי בטיחות, אשר הותאמו להנחיות התו הסגול. בתחילת השבוע התקיימה הדרכת בטיחות למנהלים וצוותים בתחום היציאה לטיולי חוץ לקראת שנת הלימודים תשפ"א


בצל הקורונה: רשת חוויות ממשיכה לקיים פעילויות, בדגש על נהלי הבטיחות, שנועדו לשמור על ביטחון הילדים, הנוער והמבוגרים המשתתפים פעילויות המרכזים הקהילתיים, הכוללות בין היתר גם יציאה לטיולים מחוץ לעיר – הכל בצל הנחיות התו הסגול ומשרד הבריאות. את ההדרכה העבירה בתחילת השבוע האחרון סיגל בנימין, מנהלת מדור בטחון בטיחות וחירום של החברה למתנ"סים.

 

"כחלק מתוכנית שנתית לבטיחות וביטחון ברשת חוויות, קיימנו הדרכת בטיחות בטיולים לצוותי המרכזים הקהילתיים", אמר אלרואי אסרף, מנכ"ל הרשת, "זאת מאחר והחזרה לשגרה, הגם אם הפעילויות מצומצמת, מחייבת אותנו בראש ובראשונה לנהלים, על מנת להבטיח את ביטחונם של אלפי התושבים המשתתפים בפעילויות במשך השנה, בתקווה כי נחזור בהקדם לפעילות מלאה ויציאות לטיולי חוץ".  ברשת הדגישו כי לאור ההנחיות החדשות וצמצום ההתקהלות, בשלב זה לא מתוכננים טיולים אולם הם נערכים לשנת הלימודים תשפ"א.

גולן ביטון, סמנכ"ל הרשת, הממונה על תחום בטיחות וביטחון, ציין כי: "מטרת ההשתלמות  הנה להגביר את המודעות והנהלים לצוותים, לרענן את נהלי חוזר מנכ"ל ולוודא שהתכנון המקדים של הטיולים מותאם להנחיות, לרבות בדיקת אישורים רלוונטיים של האתרים בהם נבקר".

 

בסיום ההדרכה כל רכז מקבל הרשאה להוצאת טיולים ופעילויות חוץ, אשר מותאמות בתקופה זו להנחיות התו הסגול, משרד הבריאות והגבלות משתנות שמפרסמת הממשלה מעת לעת.