העלות החודשים הופחתה ל-960 שקל לחודש. שווי הסבסוד על ידי רשת חוויות נאמד בכ-750 אלף שקל


עלות צהרוני גני הילדים לשנת הלימודים תשפ"א תעמדו על 960 שקל, במקום 985 שקל כפי שנקבע עם פתיחת ההרשמה וכן, תשלום חד פעמי יעמוד על 150 שקלים במקום 200 שקלים, כפי שנקבע עם פתיחת ההרשמה. ההחלטה התקבלה בפגישה שהתקיימה אצל מנכ"ל עיריית רחובות, דורון מילברג, בהשתתפות יו"ר הרשת אמיתי כהן, מנכ"ל הרשת אלרואי אסרף וגורמי המקצוע.

"ההחלטה מגיעה בעקבות רצון לבוא לקראת ההורים ולהקל על הנטל הכלכלי", אמר אמיתי כהן, יו"ר הרשת, עם סיום הפגישה. עוד ציין כהן כי: "אנו קשובים להורים ויחד עם זאת, עלינו לפעול באחריות ניהולית ותקציבית על מנת להמשיך ולתת את כלל השירותים של הרשת, אותם צורכים עשרות אלפי תושבים מידי שנה. ההחלטה מאזנת בין מכלול הצרכים והשיקולים המקצועיים. אני מודה לראש העיר, רחמים מלול על התמיכה ומציאת פתרון הולם לאתגרים שמציבה הקורונה בפני כולם, בתוך כך לפעילות הצהרונים".

במסגרת העלות החדשה שנקבעה, הוחלט עוד כי יינתן חוג אחד במקום חוג וחצי שתוכננו תחילה. בנוסף, ייתנו 4 ימי קייטנה במהלך השנה במקום 14 יום ועשרה ימים נוספים יהיו בתשלום ישיר על ידי ההורים. במידה ומשרד החינוך יחליט לסבסד את הקייטנות במהלך השנה, התשלום יוחזר להורים.

עוד נקבע כי תנאי הכרחי לפתיחת מסגרת צהרון יהיה הרשמה של 22 ילדים לכל הפחות. על פי החלטת מנכ"ל העירייה, מסגרת קטנה מזו תפתח באישורו בלבד ובשיפוי תקציבי מהעירייה, על פי החלטות מקצועיות בלבד ובמטרה לתת מענה למקרים חריגים.