התקציב, בסך כ-98 מיליון, מבטא ירידה של כ-20 מיליון שקל, בעקבות ירידה בפעילויות בחודשי משבר הקורונה. דגש הושם על יצירת חוסן קהילתי, מתן פתרונות לקשיים שאליהם נקלעו התושבים, פתיחת שני מרכזים חדשים לפעילות, הרחבת הפעילות לאוכלוסיות מגוונות ומינוף תוכנית לאוכ


"רשת חוויות מתאימה את עצמה לצרכים ולמציאות המשתנה בעקבות חודשי משבר הקורונה, ואנו נוהגים באחריות על מנת לשמור על תקציב מאוזן מחד והמשך מתן שירותים איכותיים ונחוצים לתושבים מאידך", כך אמר היום יו"ר רשת חוויות, אמיתי כהן, לקראת אישור התקציב השנתי. כהן ציין כי: "אנו מודעים לקשיים של ההורים וגם רשת חוויות נאלצה לראשונה להתמודד עם דילמות וסיטואציות מורכבות. במהלך השנה נתנו מענה לביטול פעילויות, שינויים בלתי פוסקים בעקבות ההנחיות המשתנות של ממשלת ישראל, פתיחת קייטנות הקיץ בהתראה קצרה והכנת פתיחת שנת הלימודים תשפ"א, כל זאת תוך יציאת עובדים לחל"ת, מחסור בכוח אדם והתמודדות עם דילמות ואתגרים לא פשוטים. אני מודה לתושבים על הסבלנות ולמנהלים ולעובדים המסורים שעמדו באתגרים בהצלחה. תודה אישית לראש העיר, רחמים מלול על התמיכה, הליווי וגיבוש הפתרונות יחד כשלנגד עיננו עמדה טובת התושבים, תוך התחשבות במכלול שיקולים רב". 

"מהלכה של שנה מורכבת ומאתגרת זו, הציבה בפנינו אתגרים ומשימות אשר הצריכו אותנו לחשוב ולפעול בצורה קצת אחרת, הן בצד הכלכלי, הן בצד המקצועי והן בצד הקהילתי", כך פתח ואמר מנכ"ל רשת חוויות, אלרואי אסרף בישיבת ועדת כספים לאישור תקציב רשת חוויות לשנת 2020.

 

תקציב הרשת לשנת 2020 יעמוד על סך של כ 98 מיליון שקל והוא מבטא ירידה של כ- 20 מיליון שקל בתקציב, המהווים 17% ירידה ביחס לתקציב 2019. "מדובר בירידה השווה לפעילות של חודשיים ברשת, זאת בעקבות משבר הקורונה", ציין אסרף.

 

על פי הדיווח שנמסר לוועדת הכספים, נכון להיום, מנועי הצמיחה המרכזיים של הרשת הם העבודה היומיומית על יצירת וחיזוק החוסן הקהילתי, אמפתיה ועמידה עם התושבים בקושי אליו הם נקלעו ומציאת פתרונות יצירתיים לבעיות שנוצרו כתוצאה ממשבר הקורונה. בתוך כך, נודע כי ב- 1.9.2020 צפוי להיפתח המרכז הקהילתי החדש ברחוב אברמסון – "תנופה", בו תורחב הפעילות לתושבי השכונה וכן יחלו להבנות תוכניות לפעילות במבנה חדש שעבר לניהול הרשת בשכונת רחובות המדע. בנוסף, במהלך השנה יורחבו הפעילות שלנו בשלוחת חב"ד בעיר באפיקים חדשים, לבקשת הציבור. עוד יושקעו תקציבים בפיתוח ומינוף תוכניות לאוכלוסיות המיוחדות, פעילות המהווה אבן שואבת לעשייה הקהילתית של רשת חוויות.

כמו כן, ברשת מציינים כי השנה הושם דגש על למידת עמיתים של כלל רכזי החוגים ברשת, בשיתוף עם החברה למתנ"סים וכן, למידת עמיתים של מנהלי המרכזים הקהילתיים והשלוחות ברשת, זאת מתוך אמונה כי למידת עמיתים מפרה ויוצרת סיעור מוחות משמעותי לכל המשתתפים, דבר התורם להעצמה במרכזים הקהילתיים, להעצמה של המנהלים והעובדים ברשת.

"התקופה שחלפה והאתגרים שהעתיד צופן לנו, לבטח יצריכו מאיתנו גמישות מחשבתית, ראייה רחבה וקבלת החלטות לא פשוטות אך הכרחיות לקידום וטובת הרשת. כמנכ"ל חדש שנכנס לרשת, היו לי תוכניות ומחשבות רבות לשנה זו – פיתוח מנועי צמיחה, טיפול בגירעון המצטבר, ייעול המערכת מבחינת ניצול יתרון הגודל ועוד. בטוחני כי במהלך החודשים הקרובים ובוודאי בשנת הפעילות הבאה, אלו יבואו לידי ביטוי משמעותי", סיכם אסרף, שביקש להודות לכל המסייעים לטובת והצלחת הרשת: "תודתי לרה"ע, מר רחמים מלול, הנותן אמון בפעילות הרשת ורואה בה חלק מאורגן השירותים המשמעותיים בעיר, בפיתוח החיים הקהילתיים ופיתוח שירותי הפנאי בעיר. תודה למר אמיתי כהן יו"ר הרשת ולחברי הדירקטוריון על התמיכה, הליווי, העצה הטובה בדרך ועיצוב מדיניות הרשת, הרואה את צרכי התושב במרכז העשייה.  תודה  למוטי עבו, מנהל מחוז מרכז בחברה למתנ"סים, לסגנו ניצן אביב ולגילעד ויטנברג, המא"ז שמלווה אותי ביום יום על כל הסיוע והתמיכה המקצועית.

תודה למנכ"ל העירייה מר דורון מילברג, מנהלי האגפים והמחלקות על התמיכה ההקשבה וראייה משותפת של צרכים של תושבי העיר על המעורבות הראייה המקצועית והתמיכה השוטפת. ותודה אחרונה והכי חשובה, למנהלי המרכזים הקהילתיים, לצוות העובדים ברשת, אשר מהווים את המשאב המרכזי ועושים את מלאכתם נאמנה, במסירות ומקצועיות".