המיזם, במסגרת פרויקט "חברים מיוחדים" של החברה למתנסים והרשויות המקומיות, נועד להפיג את בדידותם של ילדים ונוער עם ובלי צרכים מיוחדים וליצור ביניהם שיחות ופעילויות וירטואליות על בסיס קבוע.


עד כה גוייסו כ- 30 מתנדבים וכעת רשת חוויות קוראת למשפחות עם ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים להירשם ולהצטרף! 

ילדים מיוחדים - לא בודדים: פרויקט חברים מיוחדים הינו מיזם של החברה למתנסים, "שנולד" מתוך משבר הקורונה ויצא לדרך במהלך הסגר הראשון, בחודשים מרץ-אפריל 2020. "הרעיון להקים מיזם כזה נוצר מתוך הבנה שבתקופת הסגר, אנשים חשים בדידות גדולה מאוד, ותחושות של בדידות עצומה קשה מנשוא, שעלו בעיקר מתוך שיחות עם אנשים עם צרכים מיוחדים", אומרת ליאת שכטר, רכזת אוכלוסיות מיוחדות ברשת חוויות, שהובילה את הפיילוט ברחובות.

 

בימים אלו, בעקבות הסגר הנוכחי, הוחלט ברשת חוויות להמשיך את המיזם, במטרה לייצר חברויות וירטואליות בין ילדים ונוער עם צרכים מיוחדים (גיל 10-21) לבין נוער ללא צרכים מיוחדים (גילאי 14+). יש לציין כי במסגרת הפיילוט בסגר הראשון גייסה שכטר 9 משתתפים ו-9 מתנדבים, על כך היא אומרת: "היה פיילוט מוצלח מאוד ורשת חוויות החליטה גם הפעם, להרים את הכפפה ולקדם את הפרויקט, יחד עם החברה למתנסים עבור האוכלוסיות המיוחדות בעיר. עד כה איתרנו כ-30 בני ובנות נוער מתנדבים ואנו פונים למשפחות לילדים ונוער עם צרכים מיוחדים להירשם ולהצטרף למיזם".

 

לשאלה כיצד ניתן להצטרף לפרויקט, מסבירה שכטר כי בשלב ראשון, הן המשתתפים והן המתנדבים, יתבקשו למלא טופס פרטים אישיים מקוון, הכולל תחומי עניין והוא יועבר לחברה למתנסים. בשלב השני יבוצעו התאמות בין מתנדבים למשתתפים על פי גילאים ותחומי עניין משותפים. "המתנדבים יעברו הכשרה על ידי החברה למתנסים כדי להסביר להם ולהנגיש עבורם את נושא הצרכים המיוחדים ולאחר ההכשרה נעביר את פרטי המשתתף שצוות לו בצירוף מספר הטלפון של המשתתף, על מנת להתחיל לייצר עימו קשר רציף, של שתי שיחות שבועיות של כחצי שעה כל אחת. למתנדבים יינתנו רעיונות להפעלות, למשחקים ולפעילויות עבור המפגשים הוירטואליים, הכשרה צמודה, ליווי וסיוע", אומרת שכטר, רכזת הפרויקט בעיר מטעם רשת חוויות.

 

להצטרפות ניתן לפנות לליאת שכטר - sneeds@havayot.org.il או בטלפון 052-7004142

בתמונה: האחים גאיה ויועד פרי, שהתנדבו במסגרת הפיילוט