יו"ר רשת חוויות, אמיתי כהן, נפגש עם צוות עובדות אגף הצהרונים, והביע את הערכתו לעשייה המאומצת לפתיחת המסגרות עם החזרה לשגרה ובצל המגבלות של מתווה משרד החינוך והמחסור בכוח אדם


26.10.2020

יו"ר רשת חוויות, אמיתי כהן, הפתיע את צוות אגף הצהרונים, כאשר הגיע הבוקר עם מנכ"ל הרשת, אלרואי אסרף והסמנכ"ל, גולן ביטון, להוקיר את פועלן של עובדות האגף בתקופה מאתגרת זו. "רשת חוויות מורכבת מכל כך הרבה תחומי עשייה אבל המורכב ביותר בתקופה זו הוא הצהרונים, ואני רואה את המסירות שלכם למשימה, מהמנכ"ל ועד לצוות שעובד בלי הפסקה", אמר כהן לעובדות האגף ורכזות הצהרונים. כהן הודה באופן אישי למנהלת האגף הנכנסת, שרית ורון ענבי, על הובלת הצוות והנחישות לעמוד באתגרים, כשלנגד עיניה ההורים והילדים המשוועים לחזור לשגרה.

"לפתוח 126 צהרונים בתוך שבוע זו הצלחה, אני יודע מה קורה ברשויות אחרות – אין קסמים בחזרה לשגרה יש רק אתגרים ופתרונות, ואני מרגיש את המאמץ, את הרוח והנשמה שיש מאחורי העשייה שלכן", אמר כהן, "אתם החזית של אלפי הורים שיוצאים לעבודה בבוקר, ובאנו להוקיר תודה, למרות שעוד יש ויהיו אתגרים, כי אף אחד לא יודע איפה ומתי הקורונה תעצור. לכן, צריך להמשיך את המאמץ ועל עבודתכן המסורה באנו להגיד תודה". כהן הוסיף: "אני מקבל את 'הקול השקט' של מאות טלפונים שאומרים תודה. יש לכן הנהלה ודירקטוריון שמגבים אותכן, אוהבים ומעריכים. תודה מיוחדת לראש העיר, רחמים מלול על הגיבוי בעשייה".

נכון להיום נפתחו בעיר 126 צהרונים, כאשר שלושה צהרונים נוספים יפתחו בשבוע הבא. בתוך כך, הרשת עושה מאמצים בשיתוף העירייה לפתיחת ארבעה צהרונים שנותרו ללא מענה בשל מחסור בכוח אדם ומתווה משרד החינוך, המגביל 28 ילדים בכל מסגרת מאוחדת. (כך למשל, על פי המתווה, צהרון הכולל 26 ילדים אינו יכול לקלוט מסגרת נוספת של גן ילדים, הכוללות 9 ילדי צהרון).  

מנכ"ל הרשת, אלרואי אסרף ציין כי: "החזרה לשגרה במתווה החדש היתה מאתגרת, לאור מגבלת מספר הילדים בקפסולות, לצד מחסור חמור בכוח אדם, בין היתר בשל בידודים והשתייכות צוותים לקבוצת סיכון. יחד עם זאת, הצוות עבד סביב השעון על מנת להוציא עדכונים להורים, לגייס כוח אדם ולפתוח עוד ועוד מסגרות. בתוך כך, עצרנו להגיד תודה ובמקביל נמשכים המאמצים לפתוח מסגרות נוספות".