מתנדבי מועדון של"מ של רשת חוויות מובילים קורס חדש להכשרת כותבי ביוגרפיות. אמיתי כהן, יו"ר רשת חוויות: "מדובר ביוזמה שהיא בגדר נכס צאן ברזל לדורות הבאים, תיעוד ביוגרפי יעלה את המודעות לעבר ולהיסטוריה המשפחתית של ותיקי העיר"


עשרות מתנדבי של"מ של רשת חוויות יזמו עם החזרה לשגרה קורס "כותבי ביוגרפיות", שמטרתו להכשיר אנשים שיראיינו, ידובבו, יכתבו, יערכו ויוציאו לאור ספרים על חייהם של אזרחים ותיקים ברחובות. עמותת של"מ (שירות לאומי למבוגר) כוללת 800 מבוגרים תושבי העיר המתנדבים בקהילה ולוקחים חלק במעל ל- 30 פעילויות במגוון תחומי הרשת לכל הגילאים והאוכלוסיות.

דרורה קרפיק, רכזת מתנדבי של"מ חוויות גייסה את אמוץ שורק להעביר את הסדנא הייחודית. אמוץ שורק, עיתונאי בעבר וכיום ביוגרף ומנחה סדנאות כתיבה וקורסים לכתיבת ביוגרפיות, ינחה במסגרת הקורס קבוצת מתנדבים, שתוכשר במשך 16 מפגשים שבועיים שאחריהם יתקיים 6 מפגשי ליווי חודשיים, במתכונת סדנה פעילה.

את הקורס פתח חבר המועצה אמיתי כהן, יו"ר  רשת חוויות, אשר בירך על החזרה לשיגרה, והזכיר את פועלם המבורך של מתנדבי חוויות למען הקהילה.

אמיתי כהן אמר כי: "מדובר ביזומה שהיא בגדר נכס צאן ברזל לדורות הבאים, במיוחד בעידן הזה כשהדור הצעיר מחפש מידע נגיש וזמין באמצעים טכנולוגיים וניתן יהיה להעביר את הקבצים, תיעוד ביוגרפי יעלה את המודעות לעבר ולהיסטוריה המשפחתית, שלא תמיד מסופרת או ידועה לצעירים". כהן אמר כי רשת חוויות תסייע לקיום פעילויות.

גולן ביטון, מ"מ הרשת ומי שבמשך השנים היה ממונה על ליווי פעילות של"מ, בירך את הנוכחים, שוחח עם המתנדבים ואמר כי זוהי זכות להיות חלק מארגון ופעילות שמוביל הדור הוותיק, וכי הוא ימשיך לתמוך ולסייע למועדון וחבריו.

במועדון הודו להנהלת הרשת ולחברת המועצה ד"ר רוני באום, מחזיקת תיק אזרחים ותיקים, אשר היתה שותפה לרעיון ולקידום היוזמה וכן, מסייעת במסגרת תקציבה במימון העלויות.

לפרטים והצטרפות למועדון, דרורה : 0526567760

(צילום: משה קלינסקי).