ההצגה חצויה מגיעה לשכונת קריית משה: "אנחנו פונים לבני נוער וצעירים להגיע ולהיות שותפים למסרים החברתיים והחינוכיים"


רשת חוויות רחובות ועיריית רחובות חברו יחדיו על מנת לעלות את ההצגה לראשונה בפני נוער וצעירים תושבי רחובות. הכניסה תתאפשר ללא עלות ובהרשמה מראש, במטרה לאפשר לבני ובנות הנוער להיות שותפים להעברת המסרים החברתיים שמעלה ההצגה.

הבאת ההצגה לחוויות קריית משה התאפשרה אודות לתמיכת סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך, זוהר בלום והמשנה לראש העיר ויו"ר רשת חוויות יניב מרקוביץ'. על הביצוע וההובלה אמון צוות המרכז ורכזת הנוער מיקה ברקת.

גולן ביטון מנהל תחום הנוער בחוויות, אמר כי: "ההחלטה להביא את ההצגה לקריית משה למרות שכבר פעמיים עלתה ברחובות (מול קהל בוגר יותר, ובהופעות "סגורות") ונחלה הצלחה רבה לצד ביקורות חיוביות, נבעה מהסיבה שהפעם המיקוד שלנו הוא בבני נוער וצעירים שהם קהל היעד להגיע להצגה. יש לציין שההצגה מעבירה מסרים חינוכיים לצד מסרים חברתיים בדרך חווייתית שתותיר את הקהל עם המון תשובות לשאלות שאולי הטרידו אותם או מעסיקים את החברה הישראלית, בדבר השילוב של בני העדה האתיופית בחברה ישראלית.

"לא בכדי העיר רחובות מובילה ברמה הארצית בהצלחה רבה בקליטה את הקהילה האתיופית הן בחינוך הפורמאלי והן בחינוך הבלתי פורמאלי, הודות  למדיניות שמוביל ראש העיר רחמים מלול לקידום פרויקטים חינוכיים וערכיים עם כלל האוכלוסייה, ותיקים לצד עולים ועצם זה שההצגה עולה בעיר רחובות בפעם השלישית שזה תקדים ברמה הארצית, אומרת המון על העיר רחובות כמובילה בקליטת עליה".

על ההצגה

"בישראלית" אני "אלה" באמהרית- "אלמנש". שני הקולות נשמעים בראשי. זה המבקש ממני להכיר בשורשי האתיופיים ולשמר אותם, וזה המזרז אותי לשנות ולתקן את זהותי ומהר. מבעד לניסיון להפוך ל"ישראלית", לוחשת לי תרבות יהודית - אתיופית בת אלפי שנים, ומחפשת לפרוץ את דרכה החוצה, אל העולם שלי היום", כך נפתח תיאור ההצגה, המתרחשת סביב טקס הכנת הקפה האתיופי, "הבונה", המזמן במה למפגש בין אנשים ונשים דרך ניחוחות העבר, ומעלה שאלה על קצב החיים והיחס לזמן בחלוף הדורות.

עוצמתה של האישה האתיופית שעומדת במרכז היצירה שלנו, האמונה על הטקס כולו, מתגלמת בידע האנושי שהיא אוצרת בתוכה. תוך מפגש עם רגעים מסקרנים ומביכים מתוך חיינו, מלאים בצחוק ולעתים כאב, בליווי ניחוחות קפה הבונה, נחשף סיפורה של קהילה שלמה.

המופע נסגר עם הצטרפות הקהל לשתיית הקפה ולשיחה עם היוצרות על מחשבות ורגשות שעולים מתוך המפגש המשותף. ההצגה תתקיים בתאריך 1.5.18, בשעה 19:30 באולם התרבות של מרכז קהילתי "חוויות" קריית משה.

הכניסה ללא עלות, יש צורך ברישום מוקדם במזכירות חוויות קריית משה .
לפרטים נוספים 089312700

בתמונה שחקניות ההצגה: אורטל סולומון, תמר אסנקאו. באדיבות ההפקה, צילום:
הצגה בתמיכה של ההסתדרות הציונית
בימאית ההצגה: בת-חן ישראלי