במרכז חוויות בקריית משה נפתח מתחם נוער חדשני ודינמי בהשקעה של קרוב למיליון ₪ * במקום כיתות חכמות, מתחם קולנוע ייחודי ומרחב פתוח עם מתקני משחק של מיטב המותגים


מתחם הנוער הייחודי בחוויות קריית משה הינו אחד ממתחמי הנוער הגדולים במדינה והוא משתרע על פני כ-1200 מ"ר של חינוך בלתי פורמאלי לבני ובנות הנוער.

המתחם, שנבנה במהלך השנה האחרונה בעלות של 800 אלף שקל, כולל כיתות חכמות עם מערכות שמע מתקדמות ,wifi - גלישה חופשית באינטרנט, מתחם למידה ממוחשבת, עמדות מולטימדיה, מתחם קולנוע שתכלול צפיה בסרטים נבחרים כולל צפייה חופשית ב YES עם מערכת שמע מתקדמת של חברת SONY, הכוללת מסך ענק בגודל 10 מטר שיהפוך לבני הנוער את חוויית הצפייה לחווייתית ובלתי נשכחת. כמו כן, במתחם מרחב פתוח עם מתקני הוקי אוויר, סנוקר, טניס שולחן, שולחן כדורגל, חדרי מנהיגות ותחומי עניין ועוד.

רחמים מלול, ראש העיר: "הנוער הוא דור העתיד של העיר. מרכז חוויות בקריית משה הוא הרבה יותר ממתנ"ס, ומשמש מוקד משיכה והשפעה גדול על בני הנוער בשכונה. השקענו במתחם הנוער החדש בתכנון ובמשאבים, ואני בטוח כי המקום יהווה בית שני, חם ומחכים, לבני הנוער שיבואו בשעריו".

בלום: ״הרעיון נולד שמשרד שיכון ובינוי חיפש רשויות להקים מרכזי נוער. פנינו, נלחמנו ולא ויתרנו והצלחנו להביא את נציגי שיכון ובינוי לעיר רחובות, לקידום מתחם נוער שיוביל מנהיגות צעירה, מעורבת ותורמת לקהילה״.

מרקוביץ': ״מרכז קהילתי קרית משה, הוא אחד המרכזים הבולטים ביותר בעיר והוא משמש דוגמא ומודל לכל המרכזים האחרים שלנו, בין היתר בזכות הצוות המדהים שלו ובראש ובראשונה בזכות גולן (ביטון) שמוביל אותו״.

לפרוייקט שותפים עירית רחובות, רשת חוויות, משרד השיכון וחברה מינהל ונוער והוא יופעל על ידי רשת חוויות וייתן מענה יום יומי לכלל גופי הנוער הפועלים בקריית משה. גולן ביטון מנהל מרכז חוויות קריית משה ורכז תחום נוער ברשת מסר כי: "המתחם נותן מענה ורצף חינוכי לפעילות הפורמאלית לצד הבלתי פורמאלית לרווחת כלל בני הנוער שייהנו ממתחם מתקדם ומזמין עם מגוון תוכניות ופעילויות בתחום העצמה ומנהיגות, שיפתחו לבני הנוער צוהר שלם לתחומים שקרובים לליבם. בנוסף המקום עוצב עם מיטב המותגים הן מבחינת הציוד והן מבחינת הצבעים בעיצוב צעיר ומזמין, שיהווה מקום לגאווה וכבית שני לבני הנוער".

המבנה עוצב על ידי האדריכלית הרחובותית ענת צרפתי, במחשבה רבה על מנת להתאים את המתחם לילדים בני נוער וצעירים. "הכוונה הייתה ליצור מרחב נעים ומזמין, שימשוך אליו את בני הנוער על מנת למלא את שעות הפנאי שלהם", אומרת צרפתי, "יצרנו חלל דינמי, צעיר, המחולק לחללי משנה – אזור לימודי, פינות ישיבה, פינות משחק, פינות מסכים, העונה לדרישות, תוך שימוש בצבעים, תאורה וריהוט המעניקים תחושה של מקום רענן, צעיר וכייפי. המקום תוכנן ועוצב בסגנון שמושך את הצעירים, ומדבר אליהם בשפה שלהם. חשיבות רבה ניתנה לשיפוץ חזית המבנה המזמינה פנימה, ויוצרת בידול ממבנה המרכז. יצרנו חזית מזמינה ומקבלת, ולמעשה הכנסנו את החוץ לפנים, לתוך המבנה, תוך שימוש בצבעים וחומרים. ללא ספק זהו פרויקט ראוי ומאתגר".

המתחם נחנך הערב, יום ראשון, 29.4.18, במעמד סגן ראש העיר ומחזיק תיק החינוך זוהר בלום, המשנה לראש העיר ויו"ר רשת חוויות, יניב מרקוביץ', מנהל מחלקת הנוער בעירייה, אבי יוספי, חבר מועצת העיר, אבאי זאודה, מ"מ מנכ"ל חוויות, צביקה מדהלה, המפקחת הרשתית של חברה מינהל ונוער במשרד החינוך, שרה אילת, מנהלת שיקום שכונות קרית משה, נאוה רדי, נציגי משרד השיכון, גולן ביטון, עובדי המרכז ותושבי השכונה.