גולן ביטון מנהל תחום הנוער בחוויות: "חשוב לנו שהדור הצעיר של יוצאי אתיופיה יהיה גאה בתרבות ובמסורת וינחיל אותה לחברה הישראלית"


ביום רביעי האחרון ציינה רחובות את חג הסיגד באירוע שהתקיים בשכונת קריית משה, בהובלת קבוצות מנהיגות הנוער הפועלות בשכונה. "מרכז קהילתי קריית משה ממשיך במסורת שמתקיימת מעל לשלוש שנים", אומר ביטון, "תודות לשיתוף פעולה בין הגופים הפועלים בשכונה ליצירת הובלה ומעורבות חברתית של התושבים".

האירוע התקיים במעמד חבר מועצת העיר ומחזיק תיק הספורט אבאי זאודה ,קייס הקייסים בורקו והקייס בימר, מפקד תחנת משטרת רחובות סנ"צ אלעד קליין, מנהל מוקד קליטה דוד אלעזר, ועד השכונה ותושבים.  הקהל הרב שהגיע לאירוע זכה  לברכת הקס, שברוח המסורת בירך בברכות החג את המשתתפים וקיים את הטקס הדאבו (לחם מסורתי של הקהילה האתיופית). בנוסף, הקהל  נהנה מדוכני  אוכל מסורתי ומוזיקה אותנטית, שהמחישו למשתתפים את מסורת החג מהמטבח העשיר והמיוחד של הקהילה האתיופית וכן, מ משחקי טריוויה נושאים  פרסים לכל המשפחה, תחנות של רקמה, יצירה בקש, עבודות בחמר, תפזורת ענקית, ועוד.

יניב מרקוביץ', המישנה לראש העיר ויו"ר הרשת מסר כי הוא מברך על מעורבות הנוער בקהילה ובהנחלת הערכים לילדי השכונה ועל שימור המסורת, המייצגת את כלל החברה הישראלית.  

אבאי זאודה חבר מועצת העיר, מסר: "אנחנו כתושבי הקהילה בעיר רחובות מקיימים את חג הסיגד כל שנה ובשנים האחרונות אנו חוגגים עם בני הנוער והילדים. מרכז חוויות קרית משה עשה אירוע מכובד מאד. תודות לעיריית רחובות, רשת חוויות, למוקד הקליטה ולצוות החשיבה,  ונמשיך לבוא כל שנה".

גולן ביטון מנהל המרכז ותחום הנוער ברשת חווית מסר כי: "לשמחתי במדינת ישראל מוכר הסיגד כחג לאומי  כבוד וזכות גדולה יש לנו להוביל את אירוע חג הסיגד לרווחת כלל התושבים הן לקהילה האתיופית והן לתושבים שלא מהקהילה שיכולים להגיע לאירוע ולהכיר מקרוב ובאופן ייחודי את את מסורת החג. זהו חג של אחדות ולכידות חברתית,המבטא את העליונות המוסרית והערכית של עם ישראל,וייעודו להיות לעם סגולה ואור לגויים. זכות גדולה נפלה בחלקנו להיות חלק מדור התחייה והתקומה,המממש הלכה למעשה את משאת נפשם של דורות רבים של אבות אבותינו".