רשת חוויות רחובות תקיים ב-25.6.2019 טקס לזכרם של חמשת הנופלים בני העיר רחובות, אשר על שמם נקראו מרכז "חוויות בית החמישה" וגשר "הרעות"  בכביש 411 בעיר


אסון הנ"ד התרחש ב-10 במאי 1977, בעת תאונה אווירית, בה התרסק מסוק "יסעור" של חיל האוויר הישראלי במהלך תרגיל בבקעת הירדן. באסון נהרגו 44 קצינים ולוחמים מגדוד 890 של חטיבת הצנחנים, חמישה מהם בני העיר רחובות ו-10 אנשי צוות אוויר שהשתתפו בטיסה.

בין 54 הנופלים מצאו את מותם גם 5 בני העיר רחובות סמל יואב ירושלמי ז"ל , רב סרן דוד (דודו) כוכבי ז"ל, רב טוראי אליעזר (אלי) ישי ז"ל, רב טוראי אהרון בן חמו ז"ל,  וסגן שלמה לייבוביץ. ז"ל.

הטקס לזכרם של חמשת הנופלים יתקיים ביום ראשון כא' באייר תשע"ט ה-26.5.19 בשעה 18:00 בחוויות בית החמישה, רח' בצלאל לינדה 2, במעמד משפחות הנופלים, בני נוער, תושבים והנהלת חוויות. את הטקס יובילו מירב אהרון מנהלת חוויות שוויץ רחובות החדשה, גולן ביטון, מנהל תחום הנוער בחוויות יחד עם המוזיקאי אופיר שמעוני, בליווי קטעי שירה מאת משתתפי תחרות ״קול העיר לנוער״.

אמיתי כהן יו"ר דירקטוריון רשת חוויות, מסר כי: "רשת חוויות מנהלת את בית החמישה כבית לפעילויות העשרה ופנאי, המנציח את זכרם של הנופלים בעשייה קהילתית וחברתית. השנה נערוך בהובלת בני הנוער את הטקס השנתי לזכרם של הנופלים באסון ובכך גם ננחיל לדורות הבאים את זיכרון סיפורם האישי של הנופלים בני העיר רחובות".