המיזם החברתי, שנועד לרתום את הנוער למען ילדי העיר ולקיים עבורם יום הולדת מהחלומות בהתנדבות מלאה ובאמצעות הפעלות מותאמות אישית, נחל הצלחה אדירה


ביום חמישי האחרון (10.5), התקיימה מסיבת יום ההולדת הראשונה לילדה בת 8, אותה הובילו "מלאכי נוער"- בני ובנות נוער מרשת חוויות, שלקחו על עצמם להתנדב בפרויקט ייחודי, במסגרתו עברו הכשרה להפעלות ימי הולדת עבור ילדים תושבי העיר.

הפרויקט נועד להעצים בני נוער בקהילה, ובמקביל לאפשר להם לתרום לקהילה בדרך ייחודית, באמצעות הנחיית ימי הולדת לילדים למשפחות מעוטות יכולת. כ-20 בני נוער מהמתנ"סים של חוויות גבירול וההולנדית בראשותו של רכז הנוער מולו זימרו, הפועלים במסגרת מחויבות אישית ברשת חוויות, עברו הכשרה במהלך השנה על ידי רכז הנוער של הרשת, שם למדו על ראייה חברתית, ביטחון, העצמה וכמובן, הדרכת ימי הולדת.

הפרויקט מתקיים בשיתוף עמותת 'מלאכי יומולדת', המספקת לכל מסיבה ערכת יום הולדת, שבעזרתה מלאכי הנוער מפעילים את המסיבה. הערכה בנויה על עקרון "עשה זאת בעצמך", מכילה משחקים מהנים ומבדרים, קישוטים, מוסיקה ופרסים וכל מה שנדרש להפעלת מסיבת יום הולדת חווייתית, שמציבה את ילד היום הולדת במרכז. הערכות זמינות בשלוש שפות עברית, ערבית ואנגלית והפעילות התקיימה במועדונית "בית לגדול טוב" בחוויות כפר גבירול.

"במסגרת הפעילות, נפגשו בני הנוער של חוויות גבירול וההולנדית למפגש היכרות עם ילדת היומולדת  לפני המועד, על מנת להכיר אותה ואת תחביביה השונים בכדי 'לתפור' עבורה את יום ההולדת הכי שמח בשבילה, מסר מנהל מרכז חוויות כפר גבירול איתמר הרשקו, "יום ההולדת כלל משחקים כיפים, הפעלות שונות וכמובן עוגת שוקולד טעימה. אנו עדים לכך שההשקעה בבני הנוער כדאית, משתלמת וחוזרת לקהילה. בני הנוער שמגיעים לפעילות הנוער במרכז הקהילתי של חוויות מקבלים ערכים חינוכיים וקהילתיים ולאחר מכן, מיישמים זאת הלכה למעשה בשטח. אני שמח מאוד לראות את בני הנוער בקדמת החזית של העשייה הקהילתית".

בתמונות: בני הנוער גבירול הולנדית בהדרכה של מולו זמירו רכז הנוער