נשים יוזמות בקהילה: 25 משפחות הקימו דוכני מכירה למוצרי יד 2, במרכז חוויות, כחלק מיוזמת יריד לקידום המודעות לשימוש חוזר וחסכוני במוצרי צריכה ולשמירה על הסביבה


היריד נערך בשבוע שעבר (24.10) במרכז חוויות שוויץ רחובות החדשה, בהשתתפות 25 משפחות שהקימו דוכנים ממגוון רחב של פריטים עתיקים וחדשים, דוגמת ביגוד והנעלה, ריהוט, צעצועים, כלי בית וספרים. כל הפריטים נמכרו במחירים סמליים, שנעו בין 1-20 שקלים.

"ביריד השתתפו ילדים רבים שהיו שותפים לאירוע והוציאו צעצועים וספרים במטרה לשמח ילדים אחרים. בין הילדים נוצרה אחווה ונלמד הערך של התנהלות כלכלית עסקית בזעיר אנפין", אמרה יעל גוראון, ממארגנות האירוע.

את הרעיון להקמת היריד, שצפוי להגיע לשכונות נוספות, הגו "נשים יוזמות בקהילה", בהובלת הדסה אשד, חווה טהורי, יעל גוראון, שרה קרונלנד, לידיה קורדירו ואדית קוגן, שמספרות כי המיזם נולד במסגרת האקטון שנערך בפורום הנשים העירוני של רחובות.

מירב אהרון, מנהלת מרכז קהילתי שוויץ רחובות החדשה, מסרה כי: "היוזמה להקים את היריד הגיעה לידיעתי והחלטנו, בשיתוף פעילי שכונה, יחד עם שירלי מויאל ויעל קליין, לספק את התשתית למפגש שכונה ערכי ופתוח. היה אירוע משמח עם היענות נהדרת. נמשיך לקדם לכדי מימוש יוזמות ערכיות של תושבים".

צילום: מני דקל