לראשונה בעיר נפתח במרכז הקהילתי שוויץ רחובות החדשה של רשת חוויות קורס לאילוף כלבים, המיועד לבני ובנות נוער עם קשיים רגשיים. בסיומו יקבלו המשתתפים תעודת מאלף כלבים צעירים


רשת חוויות רחובות באמצעות המרכז הקהילתי שוויץ רחובות החדשה, בשיתוף עיריית רחובות ומחזיקת תיק אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים - אורית שרגאי, מרכז יהב והחברה למתנס"ים, פתחו פיילוט ראשוני מסוגו בעיר לקורס אילוף כלבים, שבסיומו יקבלו המשתתפים תעודת מאלף כלבים צעירים.

הקורס מתקיים אחת לשבוע ומיועד לנוער המשתתף תכנית "עמיתים לנוער" - תכנית המיועדת לצעירים בגילאי 12-18 אשר מתמודדים עם קשיים רגשיים. בקורס הם לומדים דרכי יצירת קשר רגשי עם הכלבים, טיפוח, מיומנויות תקשורת נכונה, נתינה וקבלת השונה והעצמה אישית. עוד במסגרת הקורס, המשתתפים ירכשו מיומנויות של הבעה ושליטה עצמית. בתום הקורס וההסמכה יקבלו המשתתפים תעודה ויוכלו לעבוד בתור דוגווקר ולהשתלב בצוות ההדרכה של מרכז יהב.

חברת המועצה אורית שרגאי, מחזיקת תיק אוכלוסיות עם צרכים מיוחדים: "למרות תקופת הקורונה והמורכבויות הכרוכות בניהול שגרת חיים, הצלחנו לקיים את הפעילות ובתוך כך לתת מענה לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים. מבחינתי זהו צעד חשוב ביכולת בפיתוח מסגרת חינוכית מעצימה גם בימים אלו, אשר מקנה ערך מוסף אישי וחיזוק רגשי לכל אחת ואחד מהמשתתפים. מעבר לכך שהקורס מהווה פעילות עבור הנוער, הוא גם מעניק להם תעודה ואפשרויות תעסוקה להמשך. אני מודה לכל השותפים לפיילוט".

מירב אהרון, מנהלת מתנ"ס שוויץ רחובות החדשה, ציינה כי: "אני גאה שלמרות המגבלות והאתגרים העומדים בפנינו הצלחנו בזכות השותפים ורכזת עמיתים לנוער- אינה פונק, לפתוח פעילות חוויתית לנוער, שגם בימים כתיקונם צריך להתמודד עם אתגרים לא פשוטים, על אחת כמה וכמה בתקופת הקורונה. אני בטוחה שהצלחת הפיילוט הנוכחי תאפשר פתיחה של קורסים נוספים בעתיד".