אילנה פרידלנדר, רכזת קהילתית חוויות המדע: "בית המדרש שואף לזרוע זרעים שיוביל לפיתוח קרקע לחיים משותפים בעיר ובמדינה"


השבוע (7.12) נפתח "בית המדרש הקהילתי" בחוויות שוויץ המדע, במסגרתו מוזמנים אחת לחודש כל התושבים למפגש המשלב לימודים ממקורות מגוונים, שיח מעמיק והכרות אישית עם מגוון רחב של אנשים בעלי דעות שונות ומנוגדות.

אילנה פרידלנדר, רכזת קהילתית חוויות המדע: "בית המדרש נולד על רקע ההתנגשות בין מגזרים שונים בישראל בכלל וברחובות בפרט. בעקבות מפגשים וקורס גישור משותף לחילונים, דתיים וחרדים התפתחה התודעה שיש לאפשר לכלל האוכלוסייה לקחת חלק בדיאלוגים האלה. בית המדרש הזה נבנה על בסיס שיטת הגישור, מקום שמצד אחד לא מפחד להעלות ולהציף את המחלוקות הקשות ומצד שני מנסה ליצר דיאלוג מחדש.

"בבית מדרש זה, בעזרת הטקסטים, מוזמן כל צד להביע את עמדתו האישית או המגזרית ודרך ההכרות לעומק של העמדות המגוונות ננסה לייצר שיח מכבד בין הדעות החלוקות. בית המדרש שואף לזרוע זרעים שיוביל לפיתוח קרקע לחיים משותפים בעיר ובמדינה.   בכל מפגש נדון במבחר טקסטים מהמקורות היהודיים-ישראליים ונלבן דרכם סוגיות מקומיות וארציות העומדות בלב המחלוקות. כל מפגש יעסוק בנושא אחר וייסוב סביב מחלוקות מקומיות או כלל ארציות".

מנחי בית המדרש הם פעילים חברתיים מהזרמים השונים, המפגשים עצמם מונחים ע"י קבוצת פעילים חברתיים מהעיר רחובות, דתיים, חילוניים וחרדים, בראשם הרב אבי קלנר, יואב שטיין ואילנה פרידלנדר. המפגש הראשון 7.12.17 יוקדש לנושא: " נס לא קרה לנו?" על הבדלי התפיסות וההשלכות שלהם עד ימינו ביחס לישראל, דת ומדינה, התייחסות לתשתיות התפיסתיות השונות של החרדים, דתיים, חילוניים ביחס לישראל, אז והיום. האם ישראל היא נס?

 

פרטים והרשמה: אילנה פרידלנדר, רכזת קהילתית חוויות המדע. kehilahamada@havayot.org.il  08-9310710