הסרט הדוקומנטרי על חייו יוקרן במסגרת חודש העלאת המודעות לאנשים עם מוגבלות (מאת אריאל מירוז). בתאריך 23.12.17, בשעה 20:00, בחוויות שוויץ המדע


שמעון דהן, צעיר בן 26 מבית שאן, בעל תסמונת דאון, לומד ב"מכללה לכישורי חיים לבעלי צרכים מיוחדים" בעמק הירדן. שם הוא ידוע כ"שמעון המלך", מנהיגה הבלתי מעורער של קבוצת התלמידים. אך שמעון רוצה להצליח ולהתפרסם גם "בחברה הרגילה".

שמעון מקבל הזדמנות יוצאת דופן להגשים את חלומו, כאשר הוא מתקבל לקורס שדרני רדיו ב"מכללה האקדמית כנרת". לפני תחילת הקורס שמעון כבר מפליג בדמיונו ומפנטז כיצד יגיש תכנית עצמאית ברדיו. במקביל, הוא נפרד מבת זוגו הראשונה, מירית, שגם היא בחורה מוגבלת, כיוון שהוא מרגיש שזוגיות עם בחורה "כזו" אינה מתאימה לו.

אך עד מהרה המציאות טופחת על פניו. הנטייה שלו לפנטזיות והתנהגותו הגרנדיוזית מקשה עליו להתקבל לכיתה. על מנת להצליח בקורס הרדיו על שמעון לעבור תהליך של התפכחות ולהיפרד מן הפנטזיות הילדותיות שלו. האם הוא מסוגל לכך? האם יצליח להשתלב בחברת הסטודנטים הרגילים ולהיות שדרן ברדיו? האם יצליח "שמעון המלך" להגשים את חלומו – לעסוק במוסיקה ולהתפרסם?

"שמעון המלך" הוא סיפורו של שמעון דהן בדרך להגשמת החלום שלו. שאלת שילובו של שמעון בחברה רגילה והצלחתו בקורס הרדיו עומדת במרכז הסרט כקונפליקט פנימי וחיצוני. הסרט נע בין האידיאה של הגשמה עצמית וביטויה המרכזי בתרבות שלנו, לבין מידת המסוגלות האמיתית שלנו, כחברה, להכיר באוכלוסיות שונות ולקבל אותן כחלק אינטגראלי מאיתנו. 

ולמרות זאת, הסרט הוא לא רק סיפורו של "אדם חריג" בחברה "רגילה".  הסרט נוגע בתשוקה האנושית של כולנו להתבלט, להצליח ולהותיר את חותמנו בעולם. מסעו של שמעון דהן מבית שאן הוא מסע נפשי, חברתי ופסיכולוגי, של איש אחד בעולם גדול, אשר רוצה לממש את עצמו: להיות "הכי טוב, הכי פתוח והכי שלם", בדיוק כפי שכולנו רוצים להיות.

יוצר הסרט: אריאל מירוז

במאי ויוצר סרטים דוקומנטריים, אומנותיים ומסחריים.  אחראי צוותי צילום בערוץ 2. בעל תואר ראשון מהאקדמיה לאמנות ועיצוב "בצלאל" ובעל תואר שני בקולנוע וטלוויזיה מאוניברסיטת תל-אביב. מרצה לקולנוע, צילום וניו-מדיה. סרטיו ועבודותיו זכו בפרסים והוצגו בניו-יורק, ברלין, בייג'ין, פסטיבל הקולנוע של ירושלים ועוד.

הסרט יוקרן בחוויות שוויץ המדע ,במוצאי שבת,23/12/17 בשעה 20.00.

מחיר כרטיס במכירה מוקדמת-20 ₪. בערב הארוע-25 ₪.