סדנאות מעשירות לגיל המבוגר ודיון על מערכות היחסים בין הילדים, החתנים והכלות: יום עיון ושיח "חיים למרחקים ארוכים", שהתקיים ברשת חוויות, חתם את אירועי החודש בחיוך גדול


ביום חמישי שעבר (29.11.18) התקיים אירוע סיום חודש ההצדעה לאזרח המבוגר ברחובות, בכינוס שנערך ברשת חוויות. האירוע חתם חודש של אירועים שהיו מיועדים לאזרחים הוותיקים בעיר, שבהם השתתפו אלפי אזרחים ותיקים. מעל 120 אזרחים ותיקים הגיעו למרכז הקהילתי חוויות שוויץ המדע, שם נערך יום עיון מיוחד במינו "חיים למרחקים ארוכים", בהנחיית מנחי מכון אדלר.

את האירוע כיבדה בנוכחותה חברת המועצה ד"ר רוני באום, אשר זכתה לתשואות רמות כאשר הודיעה שהיא תמשיך להיות אמונה על תחום הוותיקים בעיר, במסגרת פעילות במועצת העיר לעוד חמש שנים. "אמשיך להוביל את תחום המבוגרים בעירייה, את השולחן העגול המרכז את כלל השירותים והעוסקים בגיל המבוגר בעיר ואת הפעילויות והשירותים לרווחתכם", אמרה ד"ר באום, אשר בשנים האחרונות השפיעה רבות על העלאת צרכי המבוגרים לסדר היום העירוני.

את האירוע פתחה אוסנת לוי, מנהלת המרכז. ענת יוליס, מנהלת המחלקה לרווחת האזרח המבוגר בעיריית רחובות, סיכמה את חודש ההצדעה בדברי תודה לפורום השולחן העגול שעמד מאחורי כל הפעילויות ובתוך כך, לרוח החיה שמאחורי הפעילות, אורית גהסי, עו"ס קהילתית במחלקה לרווחת האזרח המבוגר בעירייה וכן, למתנדבות של השולחן העגול, אלן לקס ורותי נבון.

אסנת הראל, מנכלי"ת מכון אדלר, כבשה את הקהל בדבריה על "מה שרואים מכאן לא רואים משם", כאשר שוחחה עם הקהל על מערכות היחסים בין הילדים, החתנים ובין הכלות. בהמשך האירוע נערך פאנל פתוח, בהשתתפות הקהל, ששיתף בהתלבטויות ובאתגרים.

בתום הפאנל, הקהל התחלק ל- 4 סדנאות מעשירות בנושאים מגוונים: "סובייקטיביות" וכיצד היא משפיעה על היחסים עם הסובבים; "על זוגיות ומניות בגיל המבוגר"- ההבדל בין מיניות לאינטימיות; "הרצוי והמצוי "- הפער בין הציפיות למציאות ו"אומנות העידוד". ברשת חוויות הודה לעמותת מט"ב על תרומתם לאירוע. 

צילום:  אילנה פרידלנדר