בנות להקות המחול של בית הספר למחול ביט-תנועה חוויות שוויץ המדע השתתפו בפסטיבלי המחול הארציים והאיכותיים, שנערכו בקיבוץ גבעת חביבה ובכפר האקולוגי של להקת ורטיגו


בנות להקת "קליפסו", הלהקה הצעירה של בית הספר למחול, יצאו החודש לסוף שבוע שכולו מחול והתארחו בקיבוץ גבעת חביבה, שם הן עברו  סדנאות, צפו במופעי סטודיו, קיימו שיחות עם יוצרים ורקדנים והשתתפו בפעילויות גיבוש קבוצתי. בין האומנים והיוצרים שלקחו חלק בפסטיבל היו היוצרות נועה שדור ורונית זיו, אשר לימדו את התלמידות מרפרטואר המופעים בתוך סדנאות המחול. עוד במהלך סוף השבוע נהנו הבנות  מסדנת אקרודאנס וסדנת היפ הופ והתנסות באימונים אשר משלבים איזון, הקשבה, שיווי משקל, פוקוס, כח, גמישות, קצב וקואורדינציה.

 

עוד החודש, בנות להקת "קאריס", הלהקה הבוגרת של בית הספר למחול, יצאו למשולש המחול בכפר האקולוגי של להקת ורטיגו בקיבוץ נתיב הל"ה. משולש המחול הוא פסטיבל מחול איכותי, שמזמין בתי ספר למחול מכל הארץ לאירוח מיוחד בין שלושה ימים בכפר האקולוגי. מדובר בהצצה נדירה לחיי הרקדנים של להקת ורטיגו, בניהולה של הכוראוגרפית נעה ורטהיים, שפותחת את הדלת ואת הלב ומאפשרת לצפות מקרוב בסדר היום של הרקדנים, בתזונה, בלוחות הזמנים, בחזרות, בהכנות להופעות וכמובן משתפת את באי הכפר בסדנאות מחול, צפייה במופעי סטודיו והסבר על אקולוגיה וקיימות.

הכפר הוקם לפני כאחד עשר שנים בקיבוץ נתיב הל"ה השוכן בעמק האלה. המקום כולו בנוי בצורה אקולוגית. "מלבד מחול, בנות הלהקה קיבלו הסבר נרחב על חשיבות אורח החיים המיוחד למקום וזכו להשתתף גם בסדנת בוץ. האוכל שהוגש במהלך הפסטיבל היה בריא וצמחוני וחשף את התלמידות לתזונה בריאה, עשירה וטעימה", מספרת לי מדמוני גבע, מרכזת את התחום המקצועי של המחול בביה"ס.

 

את סדנאות המחול פתח עדי שעל, בעלה של ורטהיים ושותף בהקמת מפעל החיים של להקת ורטיגו, אשר העביר סדנת קונטקט – אימפרוביציה משותפת לכל משתתפי הפסטיבל. עוד בתכנית, נהנו הבנות מסדנת גאגא ורפרטואר באירוח מורים ורקדנים מלהקת בת שבע, סדנת רפרטואר מתוך המופעים "עורפא" ו"נניה", אותה העביר היוצר אלעד שכטר מנהל להקת ק.ט.מ.ו.ן, שהגיעו להתארח ולהופיע בערב הראשון.  סדנאות רפרטואר נוספות העבירו היוצרים איריס ארז ועידן כהן מתוך המופעים ""homesick, "אורפיאו" ו "benevenuto , בערב השני. "אחרי כל מופע נערכה שיחה עם היוצרים והרקדנים והזדמנות של הבנות לשאול שאלות, לחקור ולשתף בחוויה", אומרת נילי צברי, המורה לבלט "בנוסף, הבנות זכו לסדנת הרפייה בהנחיית קורל פרידמן בערב האחרון לאחר יום גדוש ומלא באימונים, שיעורים וסדנאות מחול ברמה גבוהה מאוד".

 

ביום השלישי לפסטיבל רקדנים מלהקת ורטיגו העבירו סדנא מתוך רפרטואר הלהקה למופע "רעש לבן" וממש לפני סיום נתנו למשתתפי הפסטיבל לצפות בחזרת סטודיו של המופע. "המופע התארח לפני כשבועיים בבית העם ברחובות ובנות להקות המחול של בית הספר למחול ביט-תנועה יצאו במסגרת תכנית ההעשרה השנתית שלהן לצפות במופע", מספרת נוגה חלילי, רכזת החוגים והמחול במרכז שוויץ המדע "בשיחה המסכמת עם הכוראוגרפית נעה ורטהיים היתה לבנות הזדמנות לשתף את החוויה מצפייה במופע בסטודיו והיה דיון מעמיק על תוכן המופע והשוני בצפייה במופע סטודיו לעומת הבמה עם התלבושות, התאורה, התפאורה וגם בתוספת נגינה חיה של האורקסטרה. זו היתה ללא ספק חוויה שמשאירה חותם, בחשיפה למחול איכותי, לבריאות ולקיימות".

 

זו השנה השישית בה יוצאות להקות המחול של בית הספר למחול ביט-תנועה חוויות שוויץ המדע לפסטיבלי מחול מהסוג הזה, אודות לשיתוף הפעולה עם עמותת אהב"י.