אמנות הלחימה הברזילאית, המשלבת תנועות ריקוד, אקרובטיקה ומוזיקה, סוחפת גם את ההורים, לאחד מבתי הספר הפופולריים ביותר ברשת חוויות רחובות, המונה כ- 300 ילדים ומבוגרים


במהלך השבועיים האחרונים נערכו שיעורים משותפים להורים ולילדים בבית הספר לקפוארה במרכז חוויות שוויץ המדע, כחלק מאירועי השיא שמתקיימים בבית הספר לאורך השנה. ההורים וילדיהם נעמדו על המזרונים הכחולים, מוכנים לתרגל קפוארה, כאשר מולם משה בר דוד, מנהל בית הספר מאז שהוקם לפני 11 שנים והמדריך גל חצאל- מוכנים לפעולה. "הילדים נרגשים ומלאי אנרגיה בעוד הוריהם, אחרי יום עבודה, קצת פחות אבל ידעתי שעד סוף השיעור, האנרגיות יחזרו", מספר בר דוד בחיוך.

השיעור התחיל במשחקי חימום חווייתיים בין ההורים לילדים והמשיך למשחקי ילדות אהובים, כגון "אבן, נייר ומספריים" בגרסת הקפוארה ועד מהרה האנרגיה עוברת להורים. "מטרת המשחקים היא לתרגל ולהכיר להורים תנועות קפוארה שהילדים למדו בבית הספר", מסביר בר דוד, "התרגילים עוזרים לילדים לחזק את הרגליים ואת הגוף בכלל ומה שכיף זה שמדובר במשחק. הביחד הזה מעצים את הילדים ונותן להם תחושת שותפות".

 

בבית הספר לקפוארה מתאמנים כיום כ- 300 ילדים, בני נוער ומבוגרים והוא בית הספר הגדול ביותר באזור רחובות. "הביקוש גבוה מאוד והקבוצות מתמלאות ימים ספורים לאחר שהרישום מתחיל. הקבוצות המבוקשות ביותר הן של גילאי הגן בשל האופי החוויתי של השיעורים וילדים שהתחילו בגיל 4 מתאהבים ונשארים לאורך השנים", אומר בר דוד.  

 

אבל לא רק ילדים מתאהבים בקפוארה, גם ההורים שמגיעים לשיעורים או נחשפים לספורט זה בדרך אחרת, מבקשים להצטרף לבית הספר. עד כה למדו כ-20 מבוגרים את אמנות הלחימה הייחודית במרכז שוויץ, ונפתחו שתי קבוצות, אשר פועלות פעם בשבוע לקבוצת מתחילים ופעמיים בשבוע לקבוצת מתקדמים.

 

"בית הספר לקפוארה מבצע הרשות גם במהלך השנה בשל הביקוש" מציינת אוסנת לוי, מנהלת מרכז קהילתי חווית שוויץ המדע, "לכן פתחנו גם קבוצת מבוגרים מתחילים,  שמתחילה בסדנת הכרות ונפתחת כל כמה חודשים. הסדנה הקרובה תפתח בסוף ינואר, מוזמנים להגיע אלינו ולהתרשם".

 

תמונות מפעילות הורים וילדים