אלי לזר, תושב רחובות ומי שעשה קריירת מחול בינלאומית, חזר הביתה ללמד את ילדי רחובות ולראשונה גם מעביר שיעורים שיעורי בלט קלאסי לרקדנים ומורים מקצועיים למחול, בחוויות שוויץ המדע


לזר, יליד רחובות, החל את לימודי המחול שלו בגיל 17 עם הבלט הקלאסי הישראלי, הופיע עם האופרה הישראלית ועבד במשך 33 שנה בארה"ב, מקסיקו, יפן, קוראה ואיטליה. הוא זכה לעבוד עם להקות מובילות בעולם כרקדן ראשי בתפקידים, הוביל קבוצות מצוינות בבית הספר של הגופרי בלט ובבית הספר של מונטגומרי בלט, בו כיהן כמנהל אומנותי וכן, כיהן כמנכ"ל בפסטיבל בינלאומי באיטליה. בשנה האחרונה חזר לזר לאמן רקדנים בסטודיו המקצועי של רשת חוויות, במרכז חוויות שוויץ המדע והשנה לראשונה, החל ללמד מורים ורקדנים מקצועיים, על מנת להנגיש את הריקוד המקצועי לתושבי רחובות והסביבה. בתוך כך, בנות להקות המחול של ביה"ס למחול חוויות שוויץ המדע עברו שתי  סדנאות עם המאסטר.        

 

"אני מאוד שמח להתחיל את הקשר שלי עם חוויות רחובות ולהביא את הניסיון והידע שלי לעיר הולדתי ולהתחיל בשיעורי מחול פתוחים בבוקר. מחול שהפך לחלק המרכזי בחיי הביא לי הרבה אפשרויות, מיצוי והכרה בין לאומית. החיבור בין הגוף לנפש והיכולת לשלב את היצירה ופיתוח הגוף למשמעת עצמית וביטוי, מהוה סיפוק, שאלה שמקדשים את עצמם לאומנות זאת מבינים את החוזק שהמחול מעניק. חוויותיי כרקדן, מנהל, מורה וכוראוגרף ממשיכים לספק בי את ההבנה והחשיבות במסירות לכישרון המולד וההשקעה החשובה בדור העתיד, בקהילה ומי שהאומנות מצליחה לעורר השראה ומיצוי". מספר לזר.

 

נילי צברי, מורה לבלט קלאסי המלמדת בחוויות שוויץ המדע, אומרת כי: "לזר מאמין במחול ככלי הבעתי אשר מלהיב מחבר מרשים ויוצר חוויה תאטרלית ופיזית. זאת זכות גדולה עבורנו שאלי לזר מעביר שיעורים מקצועיים למורים, שיעורים חווייתיים, אומנותיים, מוסיקליים ומלאי אהבה לבלט".

 

אוסנת לוי, מנהלת חוויות שוויץ המדע, מסרה כי: "אנו גאים לארח בביה"ס למחול המקצועי שלנו מורה ברמתו וביכולותיו של אלי ומתכננים לקיים שיתופי פעולה נוספים לטווח הרחוק".

 

הסדנאות למורים ורקדנים מקצועיים יחלו ב-20.2.19 ויתקיימו בימי ד', בין השעות 10:30 - 12:00. פרטים נוספים באתר רשת חוויות רחובות או בחוויות שוויץ המדע, סירני 52: 08-9310707.