מרכז דוג'ו רחובות של חוויות שווייץ, קיים בשבוע שעבר (26.6) את מסורת מבחני דרגה בקראטה בשיטת "שוטוקאן קראטה דו" (SKA). מבחן דרגה זה הנו למעשה אירוע סיכום לשנת הפעילות החולפת, במסגרתו מתקיימות בחינות במספר תחומי קראטה שונים, ביניהם אוקמי, הכולל גלגולים ובלימות נפילה, קיהון, שהוא תרגול בסיסי של תנועות הקראטה, קאטה, הכולל ביצוע תבנית מוגדרת של טכניקות לחימה  ואיפון קומיטה, הכולל קרב התמודדות טכני בזוגות.

מבחן הדרגה  הותאם למספר קבוצות גיל ולמשתתפים החל מגיל 5 ועד 15. כ-70 ילדים ובני נוער מהעיר רחובות וסביבתה נכחו באירוע. המאמן שרון מדר, סיפר כי: הקבוצות השונות נחלקו בין ילדי הגן אשר שאפו אל החגורה הצהובה, קבוצת כיתות א'-ד' שכיוונה אל חגורות בצבע צהוב, כתום וירוק  וקבוצת כיתות ה'-ח', שהתמודדה בעבור צבעי החגורות צהוב, כתום, ירוק וכחול. המבחן נפתח במילות הסבר, הכוונה, חיזוק ועידוד ומיד לאחר מכן התקיים טקס מדיטציה מרשים, בו שורה ארוכה של ילדים ונוער יושבת בזקיפות גוו שקטה, רגועה וממוקדת המקרינה עוצמה וריכוז במטרה".

הילדים הציגו את יכולותיהם בביצוע גלגולים ובלימות, הגנות, אגרופים ובעיטות לפי ספירת המאמן ביפנית וכל זאת בקשב רב והמשיכו לביצוע קאטה, שהיא תבנית תנועות לחימה מורכבת ומאתגרת ולסיכום התמודדו עם התקפה בודדת מול יריב. מדר: "כל קבוצת גיל זכתה להציג כל אחד מתחומי הלחימה השונים, הילדים ובני הנוער הדגימו את יכולותיהם והתמודדו בלהט רב, אשר סחף גם הקהל הצופה. הנבחנים הצעירים בטאו יכולות גופניות גבוהות וטכניקות מרשימות מאוד במיקוד ובביטחון עצמי בולטים לצד ערכי משמעת, נחישות, אומץ לב וכבוד רב".

עם סיום המבחן, סגר מדר את הפעילות הנמרצת במדיטציה מרגיעה למשתתפים הנרגשים והבטיח שתוצאות המבחן והחגורות החדשות יוענקו בעוד כשבוע באירוע מרגש ומלהיב לא פחות שיכלול מופעים מרשימים ומסיבת סיום שנת הפעילות.

חוג הקראטה "שוטו קאן " פועל במרכז חוויות שוויץ רחובות, תחת רכזת החוגים לנה שוחט ובהדרכת שרון מדר. מנהל המתנ"ס דודי ליפשיץ, מסר כי : "אין ספק שפעילות זו מלבד איכויותיה המקצועיים, משלבת חינוך לערכים כמו כבוד לזולת, משמעת ואיפוק. תחושת הגאווה וההישגיות של ההורים והילדים תרמו לרוממות רוח ואיחדו את תחושותיהם של כל המשתתפים באירוע".

 

תמונות מתוך הטקס

צילום: מני דקל

תמונות מתוך הטקס

תמונות מתוך הטקס