הערב המסורתי, שהתקיים במרכז הקהילתי חוויות שוויץ המדע (17.7), נפתח בקריאת מגילת "איכה" ע"י -חיים טל, יוסי שלם, דובי סלע, צחי יערי ויוסי מדר. את השיח החברתי בנושא "ישראל הראשונה, השנייה והבית השלישי - האחריות האישית והלאומית בשנת 2021" הובילו השנה הסופר י


"גם השנה פקדו מאות אנשים את רחבת הדקלים במרכז חוויות שוויץ המדע לחוויה מרתקת של שיח על חורבן, תקומה, מחלוקות ואחדות", אומר אמיתי כהן, יו"ר רשת חוויות, שהוסיף: "אני מודה לתושבים ולמשתתפים על שיח מרתק, סובלני ומכיל. תודה למ"מ מנכ"ל הרשת, גולן ביטון, למנהלת מרכז חוויות שוויץ המדע אוסנת לוי ומפיקת האירוע, לרכזת התרבות פנינה שטאובר, על הובלת אירוע חברתי מסורתי משמעותי זה".

במהלך הערב עלו שאלות נוקבות, שזכו לתשובות מפתיעות וכמובן, לא אחידות, של משתתפי הפאנל. כך למשל, לשאלה "אם ניתן היה לך כעת לוח לחצנים והיה בו לחצן שבאמצעותו היית פותר את בעיות החברה הישראלית, במה היית בוחר?", ענה הרב אברהם סתיו, כותב ספרי הלכה ור"מ בישיבת מחניים כי יש להתרכז לשם כך בדיונים מהותיים ומחלוקות נוקבות ועמוקות הנוגעות לתפיסותינו - "מה זה להיות יהודי, לאן הגענו, מה מטרותינו, לאן אנו שואפים". עוד הוא אמר כי חשוב שנדע  איך מתווכחים, לא פחות מאיך מגשרים.

הערב הסתיים בדברי ברכה וסיכום נרגשים של האלוף במיל' עוזי דיין, שהיה ממקימיו של המיזם, אשר דיבר על חשיבותו של הערב הזה, על הצורך להמשיך בשיח והעמקת  הזהות היהודית.

"אירוע "הלילה לא לומדים תורה" מתקיים בהצלחה 20 שנים ברציפות ביישובים שונים ברחבי הארץ, על ידי כנס שדרות לחברה יחד עם אישים רבים ומובילים מהפוליטיקה, התרבות, התקשורת והאקדמיה בישראל.