הסרט, שזכה בפרס העריכה בפסטיבל דוקאביב 2017 מגיע להקרנת טרום בכורה במרכז הקהילתי של רשת חוויות "שוויץ המדע", רחובות. בחודש הבא ישתתף הסרט בפסטיבל היוקרתי לסרטי דוקו בניו-יורק.


 

פנינה שטאובר, רכזת תרבות ואירועים בחוויות שוויץ המדע, מסרה כי: "כמידי שנה אנחנו מארחים במסגרת אירועי התרבות שלנו את הסרטים הזוכים בפסטיבל דוקאביב. הקהל שלנו מעריך תרבות איכותית ואוהב כשזה קורה ממש ליד הבית... הקרנות הסרטים והמפגש עם היוצרים מספקים אפשרות  לדיאלוג חברתי-קהילתי פורה".

סינופסיס: הסרט מביא את סיפורה של אלישבע רייז (סבתו של הבמאי גולן רייז), שהלכה לעולמה בגיל 82. לאחר מותה, מפנים ילדיה את ביתה ומוצאים שם יומנים. את היומנים האלו כתבה בסתר לכל אחד משבעת ילדיה, בהם היא תיעדה את חייהם במשך 57 שנים. מיום הולדתם עד יום מותה, זה היה מפעל חייה. ערב ערב ישבה בביתה בקיבוץ עין צורים וכתבה לילדיה, אותם מעולם לא חיבקה או נישקה. כעת, כשהם פותחים את היומנים הם קוראים את תיעוד חייהם.

בעקבות האוצר שהשאירה, הם יוצאים למסע מרגש ומטלטל בו ילמדו על ילדות, אמהות והורות. רייז: "העובדה שאבי לא חיבק אותי (אבל אמי לא מפסיקה לחבק) קשורה לקרירות של אמו, סבתי. בעקבות מציאת המחברות אני נשאב ומגלה אישה מיוחדת במינה, אחת שכתבה על כל ילד מנקודת המבט שלו. לרגע אחד היא מתגלה כאשה שחיפשה להיות אמא ולא יכלה. בסרט אני מושיב את אבי וששת אחיו מול המצלמה ויחד אנחנו יוצאים לסיבוב ילדות נוסף שבסופו יקרה משהו גדול". 

מוצאי שבת, 28.10.17, בשעה 20:30, חוויות שוויץ המדע, סירני 52 רחובות.
להזמנת כרטיסים-08-9310700 

יח"צ, באדיבות הפקת הסרט